.
Rok szkolny 2023/24
Życzymu powodzenia i wielu dobrych książek do przeczytania
TUWIMIADA 2022
Zapraszamy do udziału w konkursach!
Miłej zabawy!
Rozpoczął się nowy rok szkolny
2022/23
Oby upłynął bez przeszkód.
KONKURS - Baśnie XX i XXI wieku
Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku ma on hasło „Baśnie i legendy z całego świata” .
Legendy często dotyczą powstania jakiegoś miasta czy jeziora lub rzeczy, często w cudowny, magiczny sposób. A jakie legendy możemy pozostawić po naszych czasach? Jakie baśnie ?
Jak wynaleziono telewizor, Internet, samolot, lodówkę, toster…
O smartfonie, który sam dzwoni w potrzebie…
O przeklętej karcie kredytowej…
O królewnie uwięzionej w solarium…
O zaczarowanej mikrofalówce …
Ogłaszamy KONKURS na legendę lub baśń dotyczącą dowolnego współczesnego wynalazku:
Baśnie i legendy XX i XXI wieku
Tekst ma być utrzymany w konwencji gatunku (warto sobie przypomnieć), przedmiot w baśni ma posiadać dodatkowe magiczne właściwości, a legenda o jego powstaniu absolutnie nie musi być zgodna z realnym jego wynalezieniem.
Im dziwniej, zabawniej, bardziej zaskakująco, absurdalnie - tym lepiej. Ilustracje nieobowiązkowe lecz mile widziane.Objętość tekstu – minimum 250 słów.
Praca najlepiej indywidualna ale może być grupowa (max 3 osoby).
Termin składania prac - do 25 października na adres AKrolak@eduwarszawa.pl
Oczywiście przewidziane nagrody.
Ponadto każda oddana praca skutkuje pozytywną oceną z języka polskiego - od plusa do oceny bardzo dobrej (a nawet celującej w przypadku pracy wybitnej).
Zapraszamy do udziału!
Biblioteka zaprasza
w nowym roku szkolnym
2021/22
W związku ze zmianą imienia szkoły na naszej bibliotecznej stronie zaczynamy promować poezję Juliana Tuwima. Dzisiaj - jesiennie..
Zamknięta biblioteka
Ponieważ nasza szkoła (jak wszystkie w Polsce) została zamknięta w ramach przeciwdziałania epidemii koronowirusa biblioteka również nie funkcjonuje normalnie. Nie można wypożyczać książek. Kto zdążył - jego wygrana. Kto nie ma w domu może poszukać w internecie. Polecam zajrzeć na stronę cyfrowej biblioteki wolnelektury.pl lub na legalnakultura.pl lub na lektury.gov.pl albo po prostu poszukać konkretnego tekstu przez wyszukiwarkę. Można także znaleźć w sieci sporo artykułów polecających różne cyfrowe bazy tekstów literackich i nie tylko. Największa z nich Polona jest efektem digitalizacji zbiorów Biblioteki Narodowej. Bezpłatne książki i materiały edukacyjne udostępniane są przez serwis epodręczniki.pl - warto skorzystać.
Tak więc dla chcącego - nic trudnego. A kto preferuje tradycyjną papierową książkę może zamówić ją w którejś z licznych księgarni internetowych albo poczekać na lepsze czasy.
Biblioteka szkolna w sieci
Od 7 września rozpoczęliśmy obsługę wypożyczeń w systemie e-biblio, który to program jest jednym z modułów Librusa. Każdy uczeń posiadajacy szkolne konto Librus jednocześnie otrzymuje dostęp do zasobów biblioteki. Może zdalnie kontrolować stan swoich wypozyczeń, wyszukiwać i rezerwować książki. Jeszcze nie wszystkie książki znajdują się w elektronicznym systemie ale lektury obowiązkowe już tak. Także nabytki z kilku ostatnich lat. Reszta będzie uzupełniana sukcesywnie wstecz.
Witamy w roku szkolnym
2020/21!
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PAPIERNICZY
podczas zebrań z rodzicami
na Podwórkowej Gwiazdce
przez cały grudzień w bibliotece
OFERUJEMY:
- papier do pakowania
-
- torebki na prezenty
- pudełka ozdobne
- karneciki do prezentów
- pudełka ozdobne
- torebki na prezenty
-
- kartki świąteczne
-
- koperty ozdobne
-
- różne ozdoby i drobiazgi
-
- koperty ozdobne
-
- papier do pakowania