• Oferta edukacyjna

•

Weź udział w rekrutacji do XXVI Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie kształcą się przez cztery lata. Przedmioty rozszerzone realizowane będą od pierwszej klasy.

Zasady rekrutacji do oddziałów ogólnodostępnych

na rok szkolny 2024/2025

Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych składają wnioski wraz z innymi dokumentami (np. oświadczenie o wielodzietności) w szkole pierwszego wyboru od 15 maja br. do 29 maja br. do godz. 15.00

Wnioski można złożyć osobiście, mailowo (na adres szkoły przeznaczony wyłącznie na potrzeby rekrutacji) lub  przez system elektroniczny podpisując go profilem zaufanym.

do wniosku należy dołączyć (w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji).

• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
                • zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,

Kryteria rekrutacji:

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się łącznie:

1) wyniki egzaminu ósmoklasisty,

3) wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z:

- języka polskiego,

- matematyki,

- dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły, jako brane pod uwagę

w postępowaniu rekrutacyjnym,

4) ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem,

5) szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:

- osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie

wolontariatu,

- uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy,

artystycznych i sportowych.

Jeżeli kandydaci uzyskali równorzędne wyniki na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie przyjmuje się uczniów z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwość wyboru kierunku kształcenia,  potwierdzonymi opinią poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.

Jeżeli kandydaci uzyskali równorzędne wyniki na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, na trzecim brane są pod uwagę następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata,

2) niepełnosprawność kandydata,

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,

7) objęcie kandydata pieczą  zastępczą.

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych sportowych branych pod  uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie pod linkiem:

Uprawnienia laureatów:

• laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej,
          • laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych przez kuratorów oświaty,
          • laureaci konkursów dla uczniów szkół i placówek artystycznych, których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub Centrum Edukacji Artystycznej

są przyjmowani w pierwszej kolejności do oddziałów ogólnodostępnych.

Zasady rekrutacji do oddziałów integracyjnych „części integracyjnej”

na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja kandydatów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do tzw. „części integracyjnej” oddziałów integracyjnych jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Orzeczenie takie otrzymują uczniowie:

• niesłyszący,
          • słabosłyszący,
          • niewidomi,
          • słabowidzący,
          • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
          • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
          • z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Orzeczenia wydawane są na dany etap edukacyjny.

Kandydaci, którzy wskażą na swojej liście preferencji „część integracyjną”  oddziału integracyjnego  (niezależnie od jej miejsca na liście), składają wniosek do szkoły pierwszego wyboru wraz z aktualnym orzeczeniem i innymi dokumentami od 15 maja br. do 29 maja br.  do godz. 15.00

Można to zrobić osobiście, poprzez system elektroniczny, podpisując profilem zaufanym lub mailowo (na adres podany przez szkołę do rekrutacji).  Adresy e-mail znajdują się na stronach internetowych szkół. Dodatkowo kopie orzeczenia należy złożyć osobiście lub mailowo w każdej szkole z oddziałami integracyjnymi, którą uczeń wskazał na liście preferencji.

W terminach określonych w harmonogramie rekrutacji do wniosku należy dołączyć:

• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
                • zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,

Kandydatom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegającym się o przyjęcie do „części integracyjnej” nie są naliczane punkty rekrutacyjne. O przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna  szkoły po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb rozwojowo-edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów z niepełnosprawnością, a także możliwości szkoły.

Rekrutacja kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i ubiegających się  o przyjęcie do innych niż oddziały integracyjne – tj. „części integracyjnej” odbywa się na zasadach obowiązujących w danym typie oddziału.

W roku szkolnym 2024/2025 dla absolwentów szkół podstawowych proponujemy naukę w następujących klasach: