• Baza sportowa

Baza sportowa

20.10.2009 - Otwarcie nowego boiska

Z niecierpliwością wszyscy czekaliśmy na ten dzień. Dzięki zaangażowaniu wielu osób odbyło się uroczyste otwarcie zupełnie nowego, nowoczesnego boiska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Dzielnicy Wawer, pan Jacek Duchnowski, wiceburmistrz pan Przemysław Zaboklicki,  Radny Dzielnicy Wawer Janusz Barciński , Naczelnik Wydziału Sportu pan Janusz Olędzki.

Przebieg uroczystości pokrzyżował padający deszcz, dlatego inauguracja została przeniesiona z boiska na salę gimnastyczną. Odświętne otwarcie rozpoczęło się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły.

Następnie głos zabrała ówczesna dyrektor Liceum, pani Lidia Szczytowska. W swoim wystąpieniu powitała przybyłych gości oraz podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do  tej inwestycji. Burmistrz Dzielnicy Wawer, p. Jacek Duchnowski w swoim przemówieniu krótko przedstawił historię budowy boiska oraz jego znaczenie dla Szkoły i lokalnego środowiska. Wręczył też uczniom komplet piłek. Na ręce p. Burmistrza młodzież złożyła pamiątkowy dyplom-podziękowanie ze zdjęciem i podpisami szkolnej społeczności. Goście udali się na boisko, gdzie  aktu poświęcenia dokonał proboszcz anińskiej parafii, ks. Marek Doszko. Zaszczytu pierwszego kopnięcia piłki dostąpili pani Dyrektor i p. Burmistrz Jacek Duchnowski, bramki zaś bronił  Naczelnik Wydziału Sportu i absolwent naszego liceum, p.Janusz Olędzki. Na koniec rozegrano mecz piłki siatkowej, ale ze względu na pogodę odbył się na sali gimnastycznej. Jakże dużym zaskoczeniem dla wszystkich było włączenie się do gry Burmistrza, p.J. Duchnowskiego i p. P.Zaboklickiego, którzy zrzucili swoje garnitury i popisali się sprawnością godną zawodowych sportowców. Jeszcze długo po meczu zawodnicy z dumą mówili: „grałem razem z panem burmistrzem.”

Mamy nadzieję, że właśnie na tym boisku narodzi się wiele sportowych talentów. Czekamy tylko na odpowiednią pogodę, by móc w pełni korzystać z nowej atrakcji.